Leena Aalto

Leena Aalto
Toimitusjohtaja, KTM
050 408 3611
leena.aalto@koja.fi
LinkedIn

Asko Ahonen

Asko Ahonen
Partneri, HHJ PJ
050 553 6939
asko.ahonen@cashinvest.fI
LinkedIn



Jari Alanen
Aluejohtaja, KTM
050 620 26
jari.alanen@kesko.fi
LinkedIn

Petri_Antila

Petri Antila
Yrittäjä, toimitusjohtaja, HHJ
040 715 0459
petri.antila@aventure.fI
LinkedIn

Matti Arpiainen

Matti Arpiainen
ekonomi, eMBA
050 562 0922
matti.arpiainen@tt-gaskets.fi
LinkedIn



Heikki Dunder
Asianajaja, varatuomari, ekonomi
0500 223 535
heikki@dunder.fi


Satu Eskelinen

Satu Eskelinen
Toimitusjohtaja, dipl.ins, HHJ
050 655 70
satu.eskelinen@beatum.fi
LinkedIn



Max Gylling
Growth partner, KTM, HHJ
040 545 7252
max.gylling@gallant.fi
LinkedIn

Heikki Halme

Heikki Halme
Hallituksen puheenjohtaja, HHJ PJ
040 581 3000
heikki.halme@leadingpartners.fi
LinkedIn

Timo Hammar

Timo Hammar
FM, HHJ PJ
040 709 2090
timo.pj.hammar@icloud.com
LinkedIn



Hans-Mikael Helenius
Toimitusjohtaja, ekonomi, HHJ PJ
050 523 7297
hansmikael@gmail.com
LinkedIn



Tiina Holopainen
Toimitusjohtaja, BBA, eMBA, HHJ
041 549 9471
tiina.holopainen@gronlundpalvelut.fi
LinkedIn

Leena Honkasalo-Lehtinen

Leena Honkasalo
KTM, HHJ
040 556 0790
leena.honkasa@gmail.com
LinkedIn

Henrik Immonen

Henrik Immonen
Tekn.lis., HHJ PJ
0400 923 050
henrik.immonen@abilitasgroup.com


Erkki Isokangas

Erkki Isokangas
Partneri, MMM, HHJ
03 376 3331, 0500 634 603
erkki.isokangas@elisanet.fi




Jaana Kaartinen
KTM, HHJ PJ
050 370 4518
jaana.kaartinen@finop.fi
LinkedIn

Timo Karake

Timo Karake
Kauppaneuvos
0400 206 528
tkarake@kolumbus.fi
LinkedIn

Juha Karimaa

Juha Karimaa
Senior adviser
040 500 4619
juha.karimaa@gmail.com
LinkedIn



Reetta Keränen
Business Designer, perustajaosakas, tradenomi YAMK, HHJ
0400 300 172
reetta@persoona.fi
LinkedIn



Matti Kiiski
Varatuomari, KTM
050 549 1444
kiiski.matti@hotmail.com
LinkedIn

Riikka Kivimaki

Riikka Kivimäki
Toimitusjohtaja, MBA, HHJ
040 849 2444
riikkakivimaki@hotmail.com
LinkedIn

Vesa Koivula

Vesa Koivula
DI
040 510 5710
koivuinvest@gmail.com
LinkedIn

Matti Koskenkorva

Matti Koskenkorva
Yrittäjäneuvos
0400 626 110
matti@koskenkorva.me


Asko Koskinen

Asko Koskinen
HTM, HHJ
050 517 5471
asko.koskinen@astkoskinen.fi
LinkedIn

Kari Lahtinen

Kari Lahtinen
Ekonomi, HTM, HHJ PJ
050 561 9599
kari.p.lahtinen@gmail.com
LinkedIn

Jussi Laitinen

Jussi Laitinen
Toimitusjohtaja, DI, HHJ
050 542 8362
jussi.laitinen@sahkolaitos.fi
LinkedIn

Pasi Lehmus

Pasi Lehmus
Toimitusjohtaja
050 550 0022
pasi.lehmus@gmail.com
LinkedIn



Anne Leskelä
Hallitusammattilainen, KTM
050 570 2481
anne.leskela99@gmail.com
LinkedIn

Simo Lignell

Simo Lignell
Talousneuvos, HHJ
050 2259
simo.lignell@kolumbus.fi


Jyrki Liljeroos

Jyrki Liljeroos
Kauppaneuvos, HHJ PJ
0400 625 770
jyrki.liljeroos@modulight.com
LinkedIn

Tero Luoma

Tero Luoma
Sijoitusjohtaja, KTM, HHJ PJ
050 344 9993
tero.luoma@taaleri.com
LinkedIn

Harri Meller

Harri Meller
Partneri, HHJ PJ
0500 620 933
harri.meller@hm-office.fi
LinkedIn

Minna Metsälä

Minna Metsälä
Partneri, KTM HHJ PJ
050 590 1232
minna.metsala@ocio.fi
LinkedIn

Kristiina Michelsson

Kristiina Michelsson
Toimitusjohtaja, KTM, eMBA, HHJ
050 409 8480
kristiinamichelsson@gmail.com
LinkedIn

Kai Miesmäki

Kai Miesmäki
Varatuomari, ins., HHJ PJ
03 260 6611, 050 2620
kai.miesmaki@miesmaki.com


Pauliina Mäkelä

Pauliina Mäkelä
Yrittäjä, toimitusjohtaja
0400 958 405
pauliina@kinda.fi
LinkedIn

Pertti Mäntylä

Pertti Mäntylä
Yrittäjä, KTM, HHJ PJ
0500 540 540
pertti.mantyla@pepexport.fi
LinkedIn

Kari Neilimo

Kari Neilimo
Vuorineuvos, TTT
050 1754
kari.neilimo@kolumbus.fi




Aleksis Nokso-Koivisto
Toimitusjohtaja, OTM, HHJ PJ
045 114 3664
aleksis.nokso-koivisto@smoothteam.fi
LinkedIn



Jussi Nurminen
DI, KTM, HHJ
040 588 6488
jussipnur@gmail.com
LinkedIn

Heikki Nuutila

Heikki Nuutila
Toimitusjohtaja, YTM, eMBA, HHJ PJ
050 540 8816
heikki@nuutilat.fi
LinkedIn

Heikki Oksala

Heikki Oksala
Ekonomi, HHJ PJ
050 552 1026
oksalaheikki@gmail.com
LinkedIn

Petri Olkinuora

Petri Olkinuora
Dipl.ins.
0400 333 256
petri.olkinuora@forbia.fi


Marjut Ontronen

Marjut Ontronen
KTM
0400 899 033
marjut.ontronen@gmail.com
LinkedIn

Eero Ottila

Eero Ottila
Partneri, HHJ PJ
0500 234 732
eero.ottila@elisanet.fi
LinkedIn

Ismo Paananen

Ismo Paananen
Yrittäjä, HHJ PJ
040 728 8299
ismo.paananen@agendium.com
LinkedIn

Pentti Pietilä

Pentti Pietilä
Dipl.ins., HHJ
040 503 3820
pentti.pietila@kolumbus.fi




Markku Piippo
DI
040 506 8700
markku.piippo@piinom.com
LinkedIn



Ilkka Pohjoismäki
Partneri, rak.ins., eMBA, HHJ
0400 731 149
ilkka.pohjoismaki@outlook.com


Pekka Pohjoismaki

Pekka Pohjoismäki
Toimitusjohtaja, DI, HHJ PJ
0400 334 400
pekka.pohjoismaki@rambooms.com
LinkedIn

Pia Pursiainen

Pia Pursiainen
Toimitusjohtaja, HHJ
044 5400 654
pia.pursiainen@momentgroup.fi
LinkedIn

Henri Rantalainen

Henri Rantalainen
Dipl.ins., HHJ
050 374 6790
henri.rantalainen@gmail.com
LinkedIn

Tommi Rasila

Tommi Rasila
Partneri, TkT, HHJ
040 7508 158
Tommi.Rasila@live.com
LinkedIn

Antti Rauhala

Antti Rauhala
Toimitusjohtaja, KTM, HHJ
040 549 0080
antti.rauhala@pikespoinvest.fi
LinkedIn

Sari Rämö

Sari Rämö
KTM, HHJ PJ
050 327 3490
sari.ramo@outlook.com
LinkedIn



Elisa Saarinen
Toimitusjohtaja, KTM, HHJ PJ
044 976 9864
elisa.saarinen@laminaholding.fi
LinkedIn

Ismo Salminen

Ismo Salminen
Toimitusjohtaja, varatuomari, HHJ PJ
0400 503 903
ismo.salminen@avomeri.fi
LinkedIn

Matti Salonen

Matti Salonen
Dipl.ins., ekonomi, HHJ PJ
0400 415 727
matti.t.salonen@kolumbus.fi




Tommi Salonen
Toimitusjohtaja, DI
0400 770 510
tommi.salonen@swotconsulting.fi
LinkedIn



Mervi Sillanpää-Jaatinen
Toimitusjohtaja, KTK, HHJ
0500 233 342
mervi.sillanpaajaatinen@gmail.com
LinkedIn

Martti Silvennoinen

Martti Silvennoinen
TTM, HHJ
0400 702 535
martti.silvennoinen@kotiportti.fi
LinkedIn

Timo Soini

Timo Soini
Partneri, TTM
0400 636 590
timo.soini@kolumbus.fi
LinkedIn



Sami Somero
Yrittäjä, yksityissijoittaja, FM
040 553 2920
sami@nurmiranta.fi
LinkedIn

Maija Strandberg

Maija Strandberg
Rahoitusjohtaja, KTM, HHJ
040 556 3763
maija.strandberg@pp1.inet.fi
LinkedIn

Merja Talkio-Vilanen

Merja Talkio-Vilanen
Yrittäjä, MBA ammatillinen opettaja, HHJ
045 117 3480
merjatv@gmail.com
LinkedIn



Pekka Tammela
Partner, KTM, HHJ
040 503 9009
pekka.tammela@pjmaa.fi
LinkedIn

Minna Telanne

Minna Telanne
Kehitysjohtaja, HTL
0400 172 477
minna.telanne@panostaja.fi
LinkedIn

Timo Toivonen

Timo Toivonen
Taloustiet.maist., HHJ PJ
050 631 28
timostoivonen@hotmail.com
LinkedIn

Tapio Tommila

Tapio Tommila
Toimitusjohtaja, KTM, eMBA, HHJ PJ
040 527 6311
tapio.tommila@panostaja.fi
LinkedIn

Antti Urrila

Antti Urrila
Taloustiet.kand., eMBA, HHJ PJ
040 752 0033
antti.urrila@sci.fi
LinkedIn

Sari Vaajanen-Ärrälä

Sari Vaajanen-Ärrälä
KTM, HHJ PJ
040 504 3229
sari.vaajanenarrala@gmail.com
LinkedIn

Riitta Varpe

Riitta Varpe
Tekn.lis., eMBA, HHJ
040 534 5353
riitta.varpe@outlook.com
LinkedIn

Eija Vartila

Eija Vartila
KTM, HHJ PJ
050 388 9628
eija.i.vartila@gmail.com
LinkedIn

Pekka Vettenranta

Pekka Vettenranta
Hallituksen puheenjohtaja
0400 625 651
pekka.vettenranta@imagewear.fi


Vesa Vilanen

Vesa Vilanen
Taloustiet.maist., HHJ PJ
0400 626 116
vilanen.vesa@gmail.com
LinkedIn

Antero Virtanen

Antero (Antti) Virtanen
Toimitusjohtaja, KTM, HHJ PJ
0400 336 940
antero.virtanen@jesura.fi
LinkedIn